Do české krajiny se vrátili vlci. Což by mohla být dobrá zpráva pro přírodu, ale farmáři už z toho takovou radost nemají. Bojí se totiž o svoje stáda. Řešení to ale má: Pomáhají jim pastevečtí psi, jejichž využití přibližuje filmař a fotograf přírody Prokop Pithart.
Čeští ochranáři odvrátili hrozbu vyhynutí loskutáků niaských, rozprášili další pašerácký gang
Terénní zoologové a ochránci zvířat Tomáš Ouhel a František Příbrský zaznamenali další velký úspěch při záchraně kriticky ohrožených druhů. Na konci července indonéské týmy zabavily obchodníkovi 11 loskutáků niaských (Gracula robusta), jejichž celková světová populace se odhaduje na 200-300 jedinců.
V posledních týdnech v lesích vrcholí letní žír klikoroha borového. Tento dvoucentimetrový brouk je považován za kalamitního škůdce, protože v lesních monokulturách ve velkém okusuje sazenice jehličnanů.
Jen v letošním roce přivítala liberecká zoo na světě více než 70 mláďat. Po levhartech, zebrách, takinech, koních Převalského, sobech, žirafě, margayovi, paviánech, kosmanovi, tamarínovi nebo výrech nové přírůstky přibyly i ve výběhu pand červených.
Od července letošního roku mají sběratelé a návštěvníci českých zoologických zahrad možnost pořídit si pamětní listy Naše zoo v podobě bankovky vytištěné ve Státní tiskárně cenin.
Neomluvitelné barbarství a krutá neúcta k živému tvoru. Jinak nelze hodnotit zákrok zásahového týmu Slovenské ochrany přírody, jehož členové koncem června zastřelili samici medvěda. Zůstala po ní dvě mláďata, která se nyní musí o sebe postarat sama.